-1965-ben az angol királynő lovaggá ütötte a 4 muzsikust.
-John Lennon és Paul McCartney máig a világ legsikeresebb könnyűzenei előadói.
-A Band Aid, a Live Aid és a Live 8 elődjeként, 1971. augusztusában rendezték meg a new yorki Madison Square Gardenben a legendás koncertet. A Kelet-Pakisztán elszakadásáért vívott harcok és az éhezés elől milliók menekültek a szomszédos Indiába, s a menekült táborokban nagy pusztítást vittek véghez az áradások is. A menekültek megsegítésére Ravi Shankar, bengáli szitár művész kezdeményezésére, George Harrison vezetésével a 70-es évek legnagyobb rock sztárjai, pl. Bob Dylan, Eric Clapton, Ringo Starr, Billy Preston léptek színpadra. Az egy napon adott, egymást követő két koncertet több mint 40 ezren követték a helyszínen. A róla készült lemez és film milliókhoz jutott el. A bevételekből és a jogdijakból több mint 15 millió dollár gyűlt össze, melyet a szervezők az UNICEF-nek ajánlottak fel, hogy segítse az újonnan alakult Banglades állam szenvedő gyermekeit.
-Mint Liverpool legtöbb lakosa a 40-es években, Paul és John is ír származású.
-A Beatles az egyetlen olyan könnyűzenei együttes, amely szerepel a mai iskolai énekkönyvekben.
-Lennon zeneszerzői kapcsolata McCartney-val többször késztette annak felületesebb, pozitív szemléletének az ellentételezésére, megmutatva az érem másik oldalát. Ez „Getting Better” című daluk szövegében is érezhető: McCartney: „I have to admit it's getting better, it's getting better all the time.” („Meg kell mondanom, ez egyre jobb.”)
Lennon: „Couldn't get much worse!” („Sokkal rosszabb már nem lehet!”)
-Ringo Starr, Paul McCartney, Linda McCartney és George Harrison is felléptek vendégművészként a Simpsons című animációs sorozatban, bár nem egyidőben. Ez az egyetlen nem varieté jellegű műsor, amelyikben mindegyik, John Lennont túlélő Beatles tag szerepelt.
-2011-ben volt 50 éve, hogy a Beatles először lépett a nyilvánosság elé a liverpooli Cavern Clubban.
-A Beatles már az 1960-as években szerette volna megfilmesíteni A Gyűrűk Urát, nyilatkozta egy új-zélandi lapnak Peter Jackson, aki személyesen Paul McCartneytól értesült a meghiúsult tervről. A négy Oscarral kitüntetett film rendezője a wellingtoni Evening Post című újságnak számolt be róla, hogy az Amerikai Filmakadémia díjkiosztóján az ex-Beatle: McCartney elmesélte neki, hogy tervükből azért nem lett semmi, mert a megfilmesítés jogaival akkor még Tolkien rendelkezett, aki pedig nem lelkesedett az ötletért, hogy a liverpooli négyes vigye mozivászonra művét. Az utókor bánkódhat Tolkien professzor szigora miatt, hiszen így már sosem láthatjuk a 27 éve halott John Lennont Gollum szerepében, pedig Lennon az elképzelések szerint épp a csúf szörnyet alakította volna. Paul McCartney játszotta volna Frodót, hű társát, Csavardi Samut pedig Ringo Starr készült megformálni. A negyedik Beatle, a 2001-ben elhunyt George Harrison Gandalf, a bölcs varázsló szerepét nézte ki magának, mesélte a lapnak Jackson, aki szerint azért is kár, hogy a projektből nem lett semmi, mert a fiúk biztosan zseniális dalokat írtak volna a filmhez.
|